Poradnik Społeczeństwo

Źródła DHA w diecie przyszłej mamy

Ryby, oleje roślinne czy suplementacja – które z nich są najlepszym źródłem kwasów omega – 3 DHA w diecie podczas ciąży? Planując menu mamy powinny brać pod uwagę swoje upodobania smakowe, jak również kierować się przyswajalnością i bezpiecznym pochodzeniem DHA.Istnieją dwa powody, dla których spożywanie kwasu tłuszczowego omega-3 DHA
Teaser

Ryby, oleje roślinne czy suplementacja – które z nich są najlepszym źródłem kwasów omega – 3 DHA w diecie podczas ciąży? Planując menu mamy powinny brać pod uwagę swoje upodobania smakowe, jak również kierować się przyswajalnością i bezpiecznym pochodzeniem DHA.

Istnieją dwa powody, dla których spożywanie kwasu tłuszczowego omega-3 DHA jest niezbędne podczas ciąży i karmienia piersią: DHA to materiał budulcowy m.in. komórek mózgowych u płodu, którego nasz organizm nie potrafi samodzielnie wytworzyć.

Na początku ciąży warto zapoznać się z produktami, które zawierają najwięcej DHA. To dobra wiadomość dla mam, które lubią ryby, gdyż najwięcej DHA zawierają tłuste ryby morskie, takie jak łosoś, sardela, sardynki, śledź a ze słodkowodnych - pstrąg. Należy je spożywać regularnie.

Ryby w czasie ciąży

Ryby morskie - łososie, sardele, sardynki, śledzie, a ze słodkowodnych – pstrągi należy spożywać regularnie, co najmniej dwa razy w tygodniu, aby dostarczyć wymaganą ilość kwasów omega – 3 DHA. Takie są zalecenia, w rzeczywistości jednak w Polsce jemy zbyt mało ryb. Jak pokazują badania, ponad 90% polskich kobiet konsumuje ryby morskie rzadziej niż wymagane dwa razy na tydzień.

Taka częstotliwość może wymagać uzupełnienia DHA z innych źródeł. Warto pamiętać, że w mniejszej ilości DHA znajduje się również w drobiu i jajkach oraz olejach roślinnych: rzepakowym, lnianym, oliwie z oliwek. Niedoborom DHA pomaga zapobiegać odpowiednia suplementacja.

- „Polecam stosowanie preparatu zawierającego wysoko oczyszczony olej tłustych ryb, np. Pregna250 DHA. To doskonałe źródło DHA, jako istotnego składnika mózgu niemowlęcia. Pregna250 DHA zawiera DHA w małych, łatwych do połknięcia kapsułkach. W zależności od ilości spożywanych ryb można stosować jedną lub dwie kapsułki dziennie. W ten sposób przyszła mama ma pewność, że dostarcza ten istotny składnik w wystarczającej dawce." – mówi Agata Chodakowska, Product Manager.

A to już wiesz?  Nowoczesna medycyna receptą na szczęśliwe macierzyństwo

Nowoczesny suplement diety dla rozwoju mózgu dziecka Pregna250 DHA dostępny jest w aptekach oraz sprzedaży internetowej na DrogeriaZdrowie.pl, Kidy.pl.

Więcej o diecie mamy dla rozwoju dziecka dowiesz się na: www.startzrozumem.pl

***

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych - Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji - Trivagin. W ofercie firmy znajduje się również gama produktów MOSBITO - przeciw komarom i kleszczom. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON oraz linia produktów SHOU. Firma Verco jest także dystrybutorem preparatów okulistycznych firmy Ofta Sp.z o.o.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl  www.polkaintymnie.pl www.shou.com.pl  www.drogeriazdrowie.pl   www.mosbito.pl  www.sutricon.pl   www.startzrozumem.pl 

< 236802" >
Źródło VERCO. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy