Książka LIFESTYLE

Wieczór z laureatami 12. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

Wieczór z laureatami 12. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy
Spotkania autorskie z dwoma laureatami Nagrody Literackiej m.st.

Data publikacji: 2019-07-08
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Wieczór z laureatami 12. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy
Kategoria: LIFESTYLE, Książka

Spotkania autorskie z dwoma laureatami Nagrody Literackiej m.st. Warszawy.

Wieczór z laureatami 12. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy LIFESTYLE, Książka - Spotkania autorskie z dwoma laureatami Nagrody Literackiej m.st. Warszawy.

Już 8 lipca (poniedziałek) odbędą się spotkania autorskie z twórcami nagrodzonymi w 12. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy – Andrzejem Żorem, pisarzem nagrodzonym w kategorii edycja warszawska oraz Krystyną Dąbrowską, zwyciężczynią w kategorii poezja. Ciepły, lipcowy wieczór, klimatyczna i kameralna przestrzeń Wrzenia Świata, najlepszej warszawskiej księgarnio-kawiarni, czyli warunki idealne do prowadzenia ciekawych rozmów o literaturze.

 

Spotkanie autorskie z Andrzejem Żorem, laureatem 12. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w kategorii edycja warszawska (prowadzi Karolina Głowacka) | start o godzinie 18.00

„Dom. Historia Przytułku św. Franciszka Salezego”, zwycięska książka Andrzeja Żora, autora m.in. zbioru opowiadań „Jedenaście dialogów z porcelanową filiżanką w tle” to pokłosie prac, jakie wykonano w ubiegłych latach przy konserwacji, archiwizacji i cyfryzacji całego zasobu dokumentów związanych z Przytułkiem św. Franciszka Salezego. Budynkiem niezwykłym – nadal otwartym przytułkiem dla potrzebujących, ukrytym w zakątku warszawskiego Solca, świadkiem 120-letniej historii Warszawy. Spotkanie z laureatem to doskonała okazja, by poznać tajemnice tego niezwykłego obiektu i instytucji.

 

Spotkanie autorskie z Krystyną Dąbrowską, laureatką 12. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w kategorii poezja (prowadzi Janusz Drzewucki) | start o godzinie 19.30

„Ścieżki dźwiękowe” Krystyny Dąbrowskiej – poetki, ale również tłumaczki – to tomik wierszy, dla których najważniejszą wartością stały się rozmowy, spotkania z ludźmi i wszystko to, co się z nich wywodzi. W podróży po „Ścieżkach dźwiękowych” poetka snuje opowieść o otaczającej rzeczywistości, którą zamienia w pełną emocji poezję.

 

Po oficjalnej części spotkania uczestnicy będą kontynuować rozmowy o literaturze przy kieliszku wina.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Wieczór z laureatami 12. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy LIFESTYLE, Książka - Spotkania autorskie z dwoma laureatami Nagrody Literackiej m.st. Warszawy.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Książka

A to już wiesz?  MICHAŁ CESSANIS - SPOTKANIE AUTORSKIE - ŁÓDŹ

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy