Zdrada

Czym jest zdrada? Jest wiele rodzajów zdrady: małżeńska, zdrada polityczna, czy zdrada koleżeńska. Zdrada jest tym bardziej bolesna, im bardziej dany człowiek był zaangażowany i im bardziej wierzył osobie czy osobom, które zdradziły.

kropelki-500.jpg

Czasami zdrada jest różnie postrzegana przez indywidualne osoby: to, co dla jednych jest zdradą, dla innych nią nie jest. I tak niektórzy uważają, że zdrada psychiczna nie jest zdradą, a jedynie zdradę fizyczną uważają za właściwą.

Zarówno zdrada psychiczna i fizyczna boli i krzywdzi człowieka. Najbardziej krzywda dotycząca zdrady dotyka małżonków – osoby, które są ze sobą najbliżej i maiły być razem przez całe życie. Małżeństwo z założenia jest trwałe, nierozerwalne. Jeśli ktoś zakłada rozstanie, i robi to świadomie, zanim wstąpi jeszcze w związek małżeński – nie powinien się żenić czy wychodzić za mąż.

Zdradzają zarówno kobiety jak i mężczyźni. Zdrada może być zamierzona, świadoma, lub pod wpływem narkotyków czy alkoholu. Jednak nawet wtedy jest zdradą, ponieważ osoba zażywająca narkotyk czy inny środek, który może spowodować utratę świadomości, powinna zakładać, że zażycie tego środka spowoduje, że nie będzie w stanie kontrolować swojego życia i tego, co robi. Dlatego powinna brać pod uwagę wszelkie najgorsze możliwości, łącznie w tym, że zabije drugiego człowieka lub potrąci kogoś jadąc samochodem. Gdyby każdy poważnie myślał o konsekwencjach narkotyzowania się, być może mniej osób sięgałoby po takie środki.

Czasami mówi się, że ktoś zdradził, ponieważ miał powód. Nigdy nie ma powodu do zdrady. Nawet, jeśli źle dzieje się w związku, i nie można już nic zrobić, lepiej rozstać się po szczerej rozmowie niż zdradzać, krzywdząc małżonka.

A co w przypadku, kiedy obydwoje małżonkowie zdradzają? Wtedy ich związek nie ma sensu. nawet, jeśli istnieje ich wzajemne przyzwolenie na takie działania, nie ma wspólnoty małżeńskiej – ale jest fikcja, która bywa realizowana przez całe lata.

Jeśli masz zamiar zdradzić, powiedz o tym mężowi czy żonie. Powiedz o tym wprost, i poważnie. Czy stać Cię na coś takiego? Jeśli nie, to znaczy, że nie powinieneś zdradzać. Jeśli masz zamiar zdradzić, licz się z tym, ze Twoja żona czy mąż odejdzie, kiedy dowie się o zdradzie. Załóż to już na początku, ponieważ często tak bywa. Nawet, jeśli zdradzony małżonek nie odejdzie, ma żal i oddala się, jest samotny, czasem wpada w depresję. Może, zamiast zdradzać, zacznij pielęgnować Twoje małżeństwo? To chyba najlepszy pomysł, który dotyczy zdrady. Wtedy ten problem nie będzie istniał.

hastagi na stronie:

#zdrada psychiczna #wiersze o zdradzie #rodzaje zdrady #zdrada małżeńska psychologia #wierszyki o zdradzie #wiersz o zdradzie #zdrada psychiczna co to jest #wiersze o zdradzie chłopaka #psychologia zdrady #zdrada wiersze

Authors
Tags , , , ,

Related posts

Top