Ufaj tylko sobie!

Ilekroć ktokolwiek będzie próbował Cię przekabacić na swoje poglądy i racje, zawsze przyjmuj te nowinki chłodno. Nie bierz sobie też ich zbytnio do serca – tym bardziej, gdy dotyczą bezpośrednio ciebie i jakiejś innej bliskiej osoby. Może się zdarzyć tak, że wierząc ślepo w każde nowo usłyszane o kimś słowo zranisz tego kogoś, ponieważ owa plotka okaże się nieprawdą i zwykłym oszczerstwem.

zaufanie, jak zaufać

I wtedy trudno jest cokolwiek odkręcić, naprawić, bo szybko wyjdzie na jaw, jaką jesteś nieufną osobą, że nie wierzysz w dobre intencje swoich najlepszych przyjaciół, a dajesz wiarę zupełnie przypadkowym ludziom, którzy nie mają dla ciebie większego znaczenia. Dlatego, nie uczestnicz nigdy w takich rozmowach o kimś bez udziału tej osoby, o której rozmawiacie, ponieważ z reguły jest to dla niej silnie krzywdzące.

A ty, jeśli chcesz pozostawać lojalny wobec przyjaciół, pozwalaj im się zawsze wytłumaczyć, co nie oznacza oczywiście, że masz we wszystko wierzyć, ale też traktować przy tym nieco z przymrużeniem oka.
Marta Akuszewska

Authors

Related posts

Top